در بخش نخست از سری مطلب های آموزش ماژول click برای ایجاد برنامه های خط فرمان در مورد ماژول click و ایجاد option صحبت کردیم و توضیح دادیم که چگونه می توانیم مقادیر را به option ها ارسال کنیم. در ادامه آموزش های ماژول click در این مطلب می خواهیم در مورد آرگومان ها صحبت کنیم. آرگومان ها (arguments) عملکردی شبیه به option ها دارند ولی با این تفاوت که، آرگومان ها وابسته به موقعیت (positional) هستند. کد زیر مثال ساده ای از پیاده سازی آرگومان را نشان می دهد. برای ایجاد یک آرگومان باید از ()click.argument استفاده کنیم.

همانطور که از کد بالا مشخص است، یک آرگومان به نام filename تعریف شده است که موقعیت استفاده از آن، بلافاصله پس از نام دستور است. در شکل زیر می بینید که نام یک فایل که اشاره به آرگومان filename دارد بلافاصله پس از نام دستور آمده است و سپس توسط خط ۶ از کد، نام فایل توسط متد ()echo در خروجی نمایش داده شده است.

قاعدتا هر برنامه می تواند شامل چندین آرگومان باشد و هر آرگومان نیز موقعیت خود را دارد. به طور مثال در کد زیر که برای انتقال دادن یک فایل از مبدا به مقصد استفاده می شود، ابتدا باید آرگومان src نوشته شود و سپس باید آرگومان dst نوشته شود.