پی اچ پی زبان برنامه نویسی متن باز (Open Source) است که برای برنامه نویسی وب به کار گرفته می شود. امروزه پی اچ پی شاید بزرگترین جامعه برنامه نویس های وب را داشته باشد و از آن در بسیاری از وب سایت های مشهور مانند توییتر، فیسبوک و ویکی پدیا کمک گرفته شده است. پی اچ پی همانند سی شارپ و ASP.NET دارای تمامی ویژگی هایی است که برای نوشتن وب سایت ها یا هر برنامه وب دیگر لازم هستند.

در این دوره می خواهیم ویژگی های مهم زبان پی اچ پی ۷ مانند متغیرها، آرایه ها، توابع، شی گرایی، تعامل با پروتکل HTTP، تعامل با پایگاه داده ها، دریافت داده ها از کاربر بوسیله شیوه های متفاوت GET و POST و ایجاد یک سری برنامه های ساده و کاربردی را آموزش دهیم. پیش از هر چیز باید سه PHP و Apache و MySQL (یا هر پایگاه داده دیگری مانند PostgreSQL یا MariaDB یا اوراکل یا SQL Server) را روی سیستم خود نصب کنید.

نصب LAMP در Ubuntu

نصب WAMP در ویندوز

نصب MAMP در میکنتاش

دوره دیگری که در پیوند با زبان پی اچ پی است، دوره فریم ورک لاراول است. لاراول فریم ورک متن باز است که کار برنامه نویسی با پی اچ پی را بسیار بسیار ساده کرده است و می توانید پس از خواندن یا در زمان خواندن این دوره، لاراول را نیز یاد بگیرید.