پی اچ پی (PHP) که در حال حاظر نسخه ۷.۲ آن در حال توسعه و استفاده توسط برنامه نویس ها است، یک زبان اسکریپتی متن باز برای ایجاد برنامه های تحت وب و ساخت وب سایت های پویا (Dynamic) است. پی اچ پی توسط بسیاری از افراد، شرکت ها استفاده می شود. به طور مثال فیسبوک و توییتر توسط زبان پی اچ پی نوشته و ایجاد شده اند.

در این دوره می خواهیم از طریق زبان پی اچ پی و یادگیری و به کار گیری فریم ورک متن باز لاراول نسخه ۵.۷ ایجاد برنامه های تحت وب و ساخت وب سایت های پویا را آموزش دهیم. هدف ما آموزش زبان پی اچ پی نیست بلکه می خواهیم از طریق یادگیری فریم ورک لاراول، با زبان پی چ پی آشنا شویم و یاد بگیریم که چگونه یک وب سایت پویا را ایجاد کنیم.

هدف از این دوره آموزش پی اچ پی و فریم ورک لاراول در کنار یکدیگر است به طوری که همراه با معرفی لاراول، زبان پی اچ پی نیز آموزش داده می شود. توجه کنید که در هر مطلب از این دوره و بر اساس نیاز مطلب ها، ویژگی های پی اچ پی توضیح داده شده اند و همچنین در کنار آموزش ویژگی های پی اچ پی، معادل پیاده سازی همان مفاهیم نیز در لاراول آموزش داده شده اند. در انتها شما با مفاهیم، توابع درونی و ویژگی های پی اچ پی و هم لاراول و ویژگی های آن آشنا خواهید شد.

پیش نیاز دوره فریم ورک لاراول

شما نیاز به پیش نیاز خاصی ندارید و تنها باید کمی با زبان های برنامه نویسی آشنا باشید. همچنین برای یادگیری بهتر ارتباط و تعامل با پایگاه داده ها، شاید لازم باشد که از پیش در مورد زبان SQL و کوئری نویسی آن آشنا باشد پس توصیه می کنیم در صورت نیاز دوره SQL را مطالعه کرده باشید. ولی توجه کنید که با استفاده از ویژگی لاراول به نام ORM (یا Object Relation Map) نیاز به نوشتن کوئری های SQL ندارید. در مورد Laravel ORM در مطالب بعدی و به صورت مفصل توضیح داده ایم.

دوره برنامه نویسی SQL

دوره جداگانه پی اچ پی ۷